• turkish english german arabic russian franches spain  • TEDARİKÇİ İLİŞKİLERİ
Awesome Image

TEDARİKÇİ İLİŞKİLERİ

Tedarikçi Sürdürülebilirlik Eğitim Programı Tedarikçilerimizi dünyadaki sürdürülebilirlik çalışmalarından haberdar etmek ve tedarikçilerimize sürdürülebilirlik konularında H.J.C , ulusal ve uluslararası yönetmeliklerin gerekliliklerini daha ayrıntılı paylaşmak amacıyla, 2019 yılı itibariyle Tedarikçi Eğitim Platformunu oluşturduk. Tedarikçilerimizden 100 kişinin katılımıyla, 2019 yılınında; Çevre Mevzuatı, Malzeme Kimyasalları, İş Etiği ve Çalışma Koşulları ve İş Güvenliği eğitimleri verilmiştir.

 

​Tedarikçi Geliştirme Programı H.J.C A.Ş. Satınalma departmanının öncelikli amacı, ana rekabet unsurlarına odaklanan, kaliteli ürün üretimi artırmak, operasyonel çevrim süresini kısaltmak ve verimlilik artırmak için sürekli iyileştirme çalışması yapan, etkin ve sinerji yaratan bir tedarikçi portföyü meydana getirmektir.

 

H.J.C A.Ş. Satınalma, tedarikçileri ile karşılıklı güven çerçevesinde ortak hedef anlayışına dayalı iş birliklerini hayata geçirmeye odaklanmaktadır. Bu vizyon doğrultusunda Yardımcı Sanayi Geliştirme Bölümü, tedarikçilerin altyapılarını ve teknik yeterliliklerini iyileştirmelerine yönelik gerçekleştirdiği çalışmaları 2019’da da devam ettirmiş ve destek amaçlı olmak üzere toplam 210 tedarikçi ziyareti yapılmıştır.

 

H.J.C A.Ş., tedarikçi eğitimlerini tedarikçi geliştirilmesinin en önemli unsurlarından biri olarak görmektedir. Bu anlayış doğrultusunda H.J.C A.Ş., 2019 yılında tedarikçilerine enerji verimliliği, devlet teşvik ve destekler, kalıp bakım ve parlatma, plastik enjeksiyon, kaplama, kaynak, kalite, üretim teknolojileri ve üretimde verimlilik konularında 13 eğitim vermiş ve toplamda 125 katılımcıya 1874 adam-saatlik eğitim seviyesine ulaşılmıştır.

 

Her bir tedarikçimizle paydaşlık anlayışı ve partnership ilişkisi içinde pazardaki rekabetçiliğimizi geliştirmek amacıyla çalıştaylar gerçekleştirdik. Bu çalıştaylarda inovasyon bakış açımızı yansıtacak projeler ortaya çıkardık. 2019 yılı içinde proses firmalarını geliştirmek, verimlilik artırmak ve maliyet iyileştirmek odaklı 61 çalıştay gerçekleştirilmiştir. Proses iyileştirmek, alternatif proses uygulamalarının ön plana çıktığı bu çalıştaylarda 32 potansiyel proje tespit edilmiş ve devreye alma çalışmaları başlatılmıştır.

Canlı DestekMerhaba, size daha hızlı yanıt verebilmemiz için aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.