• turkish english german arabic russian franches spain  • OTOMOTİV SEKTÖRÜ

Awesome Image

Otomotiv Sektörü

Otomotiv endüstrisi, bir ülkenin ekonomisinde önemli paya sahiptir. Maliyet, verimlilik ve üretim miktarları da o ülkenin sanayileşmedeki sıralamasını belirleyen ana verileridir. Otomotiv sanayinde trendi belirleyen unsurlar İklim değişikliği ve enerji tüketimidir.

 

CO2 emisyonunu ve enerji tüketimini düşürmek amacıyla yeni motor teknolojileri ve yeni malzemeler geliştirilmektedir. Otomobiller hafiflemekte ve hibrit motorların bu hafif otomobillerde kullanımı da yaygınlaşmaktadır.

 

Otomobil dünyasında tasarımı etkileyen diğer bazı etmenler ise otomobilin çarpışmaya karşı yüksek güvenlik düzeyi, araç gövdesinin korozyona karşı dayanıklılığı, konforlu ve zevkli bir sürüş sağlamasıdır.

 

Malzeme ve birleştirme teknolojileri geliştikçe daha ince, daha uzun ömürlü ve daha yüksek dayanıma sahip çelikler kullanılmaktadır. Bu malzemeler yüksek kaynak hızına sahip gaz altı kaynağı, dikiş kaynağı, punto, lazer, lazer dikiş kaynağı gibi kaynak teknolojileri ile robotik-otomasyon sistemlerinde birleştirilmektedirler.

 

Yüksek kaynak hızında dahi yüksek mekanik ve korozyon dayanımı sağlayan kaynak malzemeleri sayesinde daha hafif, daha güvenli ve daha dayanıklı otomobiller üretilebilmektedir.

 

H.J.C olarak otomotiv endüstrisine yönelik üretimlerimiz ve çözümlerimiz ile pazarda yer alan birçok ana üreticiye hizmet sunmaktayız. Otomotiv endüstrisine yönelik firmamızda IATF 16949 altyapısında bir üretim bandı gerçekleştiriliyor olup, otomotiv üreticinin ihtiyacı olan bir çok özel çelik, alüminyum, bakır ve mühendislik plastiklerinde çözüm ortaklıklarımız devam etmektedir.

 

Otomotiv endüstrisi çelik normları düşük alaşımlı çelikler AISI 4130 MODIFIED Quenched & Tempered Bar Low Alloy Steel AISI 4330 V MODIFIED Bar AISI 4130 MODIFIED Quenched & Tempered Tube AISI 4140 MODIFIED Quenched & Tempered Bar Düşük alaşımlı karbon çelikler DC04 DD11 DD14 HC380LA Paslanmaz çelikler SS303 SS304 SS316 Alüminyum serisi ürünler 1000 serisi 2000 serisi 3000 serisi 4000 serisi 5000 serisi ürünler genel olarak daha yoğun kullanılmaktadır. bünyemizde yapılan üretim ve tedarik çerçevesinde yoğun bir şekilde otomotiv endüstrisine hizmet verilmektedir.

 

Canlı DestekMerhaba, size daha hızlı yanıt verebilmemiz için aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.