• turkish english german arabic russian franches spain  • GEMİ VE MARİNE SEKTÖRÜ

Awesome Image

Gemi-Marine Sektörü

Günümüzde birçok sanayileşmiş ülke, yıllık elektrik üretiminin önemli bir kısmını yenilenebilir enerji kaynaklarından üretmektedir.

Bununla birlikte, küresel düzeyde, fosil yakıt (kömür ve doğal gaz) ve nükleer enerjiden elektrik üretimi de önümüzdeki yıllarda azalmayacak, tam tersi büyümeye devam edecektir.

 

Fotovoltaik, rüzgar enerjisi veya jeotermal enerji de, yeni enerji teknolojileri son yıllarda büyük adımlarla gelişti. Geleneksel enerji üretiminde yaşanan en büyük zorluk enerji santrallerinde verimlilik seviyesini yükseltmektir.

 

Bu yüzden nikel alaşımları ve özel alaşımlar önemli ölçüde belirleyici rol oynar. Buna ilave olarak, H.J.C tarafından üretilen nikel malzemelerin, yakıt hücreleri, atık su arıtımı veya nakliye ve dağıtım şebekeleri gibi çevre dostu teknolojilerin çalıştırılmasına yardımcı olduğu bir dizi çevresel uygulama vardır.

 

Dünya çapında, geniş bir yerel piyasaya sahip olmanın yanı sıra, birçok büyük enerji tüketicisi ve tedarikçisi arasında stratejik bir konumda yer alması nedeniyle, bölgesel bir enerji üssü rolünü de oynamaktadır.

 

Mevcut ve planlanan petrol/gaz boru hatları, kritik Türk boğazları ve ülkede yeni bulunan umut verici hidrokarbon rezervleri, Türkiye’nin enerji fiyatları üzerindeki kontrolünün artmasını sağladığı gibi enerji köprüsü rolünü de güçlendirmektedir.

Canlı DestekMerhaba, size daha hızlı yanıt verebilmemiz için aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.